AKTUALNOŚCI O KONKURSIE REGULAMIN PLAN DZIAŁAŃ TERMINARZ NAGRODY MATERIAŁY WYNIKI FAQ KONTAKT

21.02.2019

 

OSTATNIE TYGODNIE NA PRZYSŁANIE RAPORTU


Przypominamy, że jeszcze do końca lutego czekamy na raporty z pierwszego etapu konkursu. Przypominamy o kilku ważnych zasadach, które muszą Państwo brać pod uwagę:


Po zarejestrowaniu zespołu powinni Państwo dopisać do niego uczniów. Żeby to zrobić, potrzebne będą zgody na przetwarzanie danych osobowych podpisane przez rodziców uczniów, jeżeli uczniowie mają poniżej 16 roku życia, lub przez samych uczniów, jeśli są oni starsi niż 16 lat. Obie zgody znajdą Państwo w zakładce MATERIAŁY . Formularze należy wydrukować, podpisać i zeskanować. Gdy już mają Państwo zgody, opiekun zespołu powinien zalogować się na swoje konto utworzone przy rejestracji zespołu, wybrać zakładkę "dodaj nowego członka zespołu" i wypełnić krótki, zamieszczony tam formularz oraz wgrać plik z zeskanową zgodą rodzica lub ucznia.


GDY JUŻ DODADZĄ PAŃSTWO UCZNIÓW DO ZESPOŁU, MOŻNA PRZYSTĄPIĆ DO TWORZENIA RAPORTÓW


• RAPORTY MOGĄ TWORZYĆ JEDYNIE UCZNIOWIE ZE SWOICH KONT. Opiekun nie ma takiej możliwości. W związku z tym, jeżeli nie dodali Państwo jeszcze uczniów do zespołu, nie będą Państwo mieli możliwości stworzenia raportu.
• Żeby rozpocząć tworzenie raportu, uczeń musi zalogować się na swoje konto, z niebieskiego menu po lewej stronie wybrać pole "wszystkie raporty" (drugie od góry) i w nowo otwartej tabeli kliknąć w pole "Status" w kolumnie przy etapie ENERGIA SŁOŃCA DLA DOMU. Dzięki temu otworzy się formularz tworzenia raportu.
• Wszyscy uczniowie w zespole razem tworzą jeden raport. Każdy z nich widzi to, co wpiszą pozostali uczniowie. Opiekun przez swoje konto ma wgląd w pracę uczniów, bez możliwości edycji
• Jeśli chcą Państwo dodać do raportu załączniki, należy zjechać na sam dół formularza raportów, poniżej pól tekstowych i kliknąć w pole "dodaj załącznik".
• Gdy uczniowie zakończą pracę, nauczyciel wysyła gotowy raport do oceny, klikając przycisk "prześlij do oceny" na samym dole formularza raportów. Uczniowie nie mają możliwości wysłania raportu. Gotowy raport składa się ze wszystkich 5 zadań. Po kliknięciu w przycisk zatwierdzający przesłanie raportu, jego edycja nie będzie już dalej możliwa.

 

Proszę też pamiętać o wgraniu skanu formularza zgody na udział w konkursie z podpisem dyrekcji. Bez tego nie będą mogli Państwo wysłać raportu do oceny.
UWAGA! Nie potrzebujemy oryginałów formularza, wystarczą nam jedynie skany.

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Postaram się jak najdokładniej odpowiedzieć na Państwa pytania. Na raporty z pierwszego etapu konkursu czekamy do końca lutego 2019. Wszystkim drużynom życzymy powodzenia!

 

09.01.2019

TWORZENIE RAPORTÓW

 

Do końca lutego czekamy na raporty z pierwszego etapu konkursu. Bardzo zachęcamy do rozpoczęcia tworzenia ich jak najwcześniej. Przypominamy o kilku ważnych zasadach, które muszą Państwo brać pod uwagę:

  • Raporty mogą tworzyć jedynie UCZNIOWIE ze swoich kont. Opiekun nie ma takiej możliwości. W związku z tym, jeżeli nie dodali Państwo jeszcze uczniów do zespołu, nie będą Państwo mieli możliwości stworzenia raportu.

  • Żeby rozpocząć tworzenie raportu, uczeń musi zalogować się na swoje konto, z niebieskiego menu po lewej stronie wybrać pole <wszystkie raporty> (drugie od góry) i w nowo otwartej tabeli kliknąć w pole <Status> w kolumnie przy etapie ENERGIA SŁOŃCA DLA DOMU. Dzięki temu otworzy się formularz tworzenia raportu.

  • Wszyscy uczniowie w zespole razem tworzą jeden raport. Każdy z nich widzi to, co wpiszą pozostali uczniowie. Opiekun przez swoje konto ma wgląd w pracę uczniów.

  • Gdy uczniowie zakończą pracę, nauczyciel wysyła gotowy raport do oceny, klikając przycisk <wyślij do oceny> na samym dole formularza raportów. Uczniowie nie mają możliwości wysłania raportu. Gotowy raport składa się ze wszystkich 5 zadań. Po kliknięciu w przycisk zatwierdzający przesłanie raportu, jego edycja nie będzie już dalej możliwa.

27.12.2018 

DOKOŃCZENIE REJESTRACJI

 

Przypominamy o konieczności przysłania skanów formularzy rejestracyjnych z podpisem dyrekcji oraz o dopisaniu uczniów do Państwa zespołów.

Prawidłowe formularze rejestracyjne muszą być podpisane przez dyrekcję, opiekuna zespołu oraz posiadać pieczęć szkoły. Jeżeli formularz wydrukował się na dwóch stronach, mogą Państwo przesłać skany drogą mailową.

 

Prosimy też, żeby pamiętać o dodaniu uczniów do zespołu i wgranie formularzy ze zgodami na przetwarzanie danych osobowych.

 

Obie te formalności muszą być dokończone przed przysłaniem raportu z pierwszego etapu

1 2
Aktualności zostały podzielone na podstrony