UWAGA! Strona korzysta z plików cookies przy statystykach i logowaniu. Pliki te pomagają w funkcjonowaniu strony. "Ciasteczka", których używamy są bezpieczne i nie mają szkodliwego wpływu na Twój komputer. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności
O KONKURSIE REGULAMIN PLAN DZIAŁAŃ TERMINARZ NAGRODY MATERIAŁY MEDIA O NAS WYNIKI PARTNERZY FAQ KONTAKT


Szanowni Państwo!

Z wielką radością ogłaszamy wyniki drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego ”Postaw na Słońce”!
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy zespołom, które ukończyły trzy etapy Konkursu. Uczniowie nie tylko zdobyli kompleksową wiedzę na temat OZE i fotowoltaiki, ale rozpowszechnili ją w swoich środowiskach lokalnych np. poprzez kampanie edukacyjne i konferencje. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z bardzo wysokiego poziomu pracy i zaangażowania uczestników. Rezultaty przerosły nasze oczekiwania!
Cieszymy się, że po wielu miesiącach pracy zespołów uczniowskich możemy przedstawić ostateczne wyniki Konkursu. Przypominamy, że ocena ostateczna jest sumą wyników ze wszystkich trzech etapów.

Najpierw prezentujemy rezultat ostatniego, trzeciego etapu konkursu:

Kategoria szkół gimnazjalnych:

Miejsce I - ”Słońce nad Sułowem”
Miejsce II - ”Dzieci Coulomba”
Miejsce III - ”Solar Team”
Miejsce IV - ”Złotopolscy”
Miejsce V - ”Enerdżajzer”

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych:

Miejsce I - ”Liceum Ogólnokształcące”
Miejsce II - ”Green Logic”
Miejsce III - ”Nowocześni oze”
Miejsce IV - ”Pozytony”
Miejsce V - ”Przyjaźni przyrodzie”

Tym samym możemy przedstawić również ostateczne wyniki II edycji konkursu ekologicznego ”Postaw na Słońce”:

Kategoria szkół gimnazjalnych:

Zespoły:
Miejsce I - ”Słońce nad Sułowem” z gimnazjum im. Jana Pawła II w Sułowie
Miejsce II - ”Solar Team” z gimnazjum im. Ziemi Kujawskiej w Dąbrowie Biskupiej
Miejsce III - ”Enerdżajzer” z gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kamienniku

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych:

Zespoły:
Miejsce I - ”Green Logic” z liceum w Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Chodzieży
Miejsce II - ”Nowocześni Oze” z zespołu szkół rolniczych w Grzybnie
Miejsce III - ”Liceum Ogólnokształcące” z liceum ogólnokształcącego w ZS im.ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Ale też bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu - uczniom, za wytrwałość, wykonaną pracę i wykazane zainteresowanie tematem oraz opiekunom, za nadzór i pomoc w realizacji zadań konkursowych oraz podtrzymywanie zapału uczniów do działania. Dzięki Państwa pracy wiedza o odnawialnych źródłach energii dotarła do wielu tysięcy osób - potencjalnych prosumentów. Tylko na same konferencje dotarło 3 tysiące gości, a do tej liczby dodać trzeba jeszcze: uczestników szkolnych apeli, osoby które przeczytały dedykowane artykuły umieszczone w lokalnych gazetach, na portalach internetowych, ulotkach, a także tych którzy wysłuchali audycji radiowych nt. OZE, tych którzy wzięli udział w uczniowskich happeningach, wystąpieniach zespołów konkursowych na różnego rodzaju spotkaniach i festynach. Pomysły uczniów na promocję OZE były naprawdę liczne i zaskakujące!

Uroczysta gala pod czas której zostaną wręczone nagrody zwycięskim zespołom odbędzie się na początku roku szkolnego. Szczegóły podamy w pierwszych dniach września.
Głosowanie internautów w konkursie filmowym
Przypominamy o wciąż trwającym głosowaniu internautów na najlepszy film w konkursie filmowym ”Postaw na Słońce”. Aby zagłosować, proszę wejść na stronę www.filmeko.pl kliknąć w przycisk ZAGŁOSUJ w prawym górnym rogu ekranu i zarejestrować się. Po chwili powinni Państwo otrzymać wiadomość zwrotną z potwierdzeniem rejestracji. Wtedy wystarczy zalogować się na nowo utworzone konto i oddać głos na wybraną drużynę. Spoty znajdują się w zakładce FILMY. Głosowanie trwa do końca czerwca 2016.
Wyniki II etapu
W zakładce WYNIKI oraz na kontach uczestników mogą się Państwo zapoznać z wynikami drugiego etapu konkursu ”Postaw na Słońce”. Miło nam ogłosić, że najwyższe noty zdobyły zespoły:

Kategoria szkół gimnazjalnych:
Miejsce I - Enerdżajzer
Miejsce II - Eko Danówek
Miejsce III - Solar Team
Miejsce IV - Słońce nad Sułowem
Miejsce V - Eko-Patrol

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych:
Miejsce I - Green Logic
Miejsce II - Liceum Ogólnokształcące
Miejsce III - Przyjaźni przyrodzie
Miejsce IV - Nowocześni oze
Miejsce V - Pozytony

Nagrodzonym drużynom serdecznie gratulujemy!

Przypominamy również, że trzeci etap konkursu oceniany jest oddzielnie od dwóch pierwszych, więc niezależnie od liczby punktów zdobytych w etapie pierwszym i drugim, wszystkie zespoły mają takie same szanse zdobycia nagród kolejnym zadaniu. Życzymy Powodzenia!
NOWY KONKURS FUNDACJI BOŚ:
Sklepiki szkolne - zdrowa reaktywacja
W oczekiwaniu na wyniki II etapu konkursu oraz na konferencje lokalne, zapraszamy Państwa do udziału w nowym konkursie Fundacji BOŚ: SKLEPIKI SZKOLNE – ZDROWA REAKTYWACJA na najlepiej działający sklepik szkolny.

Zapraszamy wszystkie szkoły prowadzące na swoim terenie sklepik szkolny. Szukamy SUPER SKLEPIKÓW, czyli takich, które świetnie poradziły sobie z nowymi przepisami i są dumne ze swojej działalności.

Do wygrania atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu AGD, który dodatkowo urozmaici ofertę sklepiku, np. blendery, sokowirówki, grille elektryczne, naleśnikarki itp.

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE KONKURSU: SKLEPIKI.FUNDACJABOS.PL
ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO 10 CZERWCA. ZAPRASZAMY!
Aktualności
Szanowni Państwo,

jesteśmy właśnie w trakcie sprawdzania prac z drugiego etapu konkursu. Wyniki najprawdopodobniej poznają Państwo w drugim tygodniu czerwca. Bardzo prosimy również ostatnie zespoły, które nie podały jeszcze terminu konferencji, o zrobienie tego jak najszybciej. Nawet jeżeli nie potrzebują Państwo naszego eksperta, lub konferencja już się odbyła, a Państwo nas o tym nie poinformowali, również prosimy o przysłanie takiej informacji
Zbliżający się III etap konkursu
Przypominamy o zbliżającym się terminie przysłania raportów z II etapu naszego konkursu. Termin ten mija 30.04. Do 07.04 czekamy na spóźnione raporty, obarczone jednak punktami karnymi.

Serdecznie prosimy również o przysyłanie nam terminów planowanych przez Państwa konferencji lokalnych w III etapie konkursu. Przypominamy, że konferencje muszą być skierowane do osób dorosłych, a nie do uczniów szkoły. Powinny odbyć się po południu i, żeby raport został zaliczony, musi się na nich pojawić co najmniej 30 dorosłych osób.

Zachęcamy także do zapoznania się z międzynarodową inicjatywą Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Te zespoły, których konferencje odbędą się w pierwszym tygodniu czerwca, mogą zarejestrować swoje wydarzenie na stronie internetowej www.esdw.eu (strona w językach angielskim, francuskim i niemieckim), a tym samym wezmą udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju.
II etap konkursu
Szanowni Państwo,

Przypominamy o trwającym II etapie konkursu badawczego „Postaw na Słońce”. Termin nadsyłania raportu z działań tego etapu mija 30 kwietnia br. Dobrą praktyką jest jednak nie zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę. Oceny Etapu II, w żaden sposób nie zależą od wyników Etapu I. Tak więc wszystkie Zespoły mają nową szansę na wygranie i zdobycie nagród. Po zakończeniu wszystkich etapów konkursu, uczniowie otrzymają zaświadczenia o uczestnictwie
w projekcie ogólnopolskim. Mamy nadzieję, że kreatywna praca zarówno uczniów jak i Państwa przyniesie korzyść, nie tylko w postaci nagród, lecz także zdobytej wiedzy i satysfakcji z ukończenia tak ambitnego ekologicznego zadania.

W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z konkursem, zachęcamy do kontaktu e-mailowego lub telefonicznego.

Życzymy powodzenia.
Krajowy Plan Rozwoju Mikroinstalacji Odnawialnych Źródeł Energii do roku 2030
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z raportem Instytutu Energetyki Odnawialnej, przygotowanym na zlecenie WWF Polska, dotyczącym możliwości rozwoju sektora mikroinstalacji OZE w Polsce. Dokument znajdą Państwo na stronie www.ieo.pl w zakładce PUBLIKACJE
Zbliża się koniec III etapu konkursu
Przypominamy, że do czwartku, 30 czerwca mają Państwo czas na przysłanie raportów z III etapu konkursu bez spóźnienia. Po tym terminie, jak zwykle, będą Państwo mieli dodatkowe 7 dni na przysłanie spóźniony raportów, obciążonych jednak punktami karnymi. Zachęcamy więc do pośpiechu.
Wyniki I etapu
W zakładce WYNIKI oraz na kontach uczestników mogą się Państwo zapoznać z wynikami pierwszego etapu konkursu ”Postaw na Słońce”. Miło nam ogłosić, że najwyższe noty zdobyły zespoły:

Kategoria szkół gimnazjalnych:
Miejsce I - Słońce nad Sułowem
Miejsce II - Gim11gdynia
Miejsce III - Złotopolscy
Miejsce IV - Eko-Patrol
Miejsce V - Eko Danówek

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych:
Miejsce I - Słoneczny Spin
Miejsce II - Nowocześni oze
Miejsce III - Sun Essence
Miejsce IV - Green Logic
Miejsce V - Przyjaźni przyrodzie

Nagrodzonym drużynom serdecznie gratulujemy!

Przypominamy również, że kolejne etapy konkursu oceniane są oddzielnie od pierwszego, więc niezależnie od liczby punktów zdobytych w etapie pierwszym, wszystkie zespoły mają takie same szanse zdobycia nagród w za kolejne zadania. Życzymy Powodzenia!
Powtarzające się problemy
W związku z powtarzającymi się pytaniami, chcemy wyjaśnić dwie wątpliwości:

1) W nazwach plików wgrywanych jako załączniki nie mogą znajdować się żadne kropki za wyjątkiem tej przed rozszerzeniem nazwy pliku, tj: .pdf, .jpg, .docx itd. W innym wypadku plik po wgraniu do raportu stanie się niezdatny do odczytu.

2) Tworząc raport uczniowie powinni pamiętać, żeby zawsze zapisywać swoją pracę przed zamknięciem raportu. Jeśli zamkną kartę przeglądarki nie zapisując pracy, pole raportu nad którym akurat pracowali może się zablokować.
Przedłużenie terminu rejestracji
Szanowni Państwo

W związku z licznymi prośbami, postanowiliśmy przedłużyć termin rejestracji zespołów do obu konkursów ”Postaw na Słońce” - filmowego i badawczego. Nowy termin zakończenia rejestracji to 4 grudnia 2015r. Chcielibyśmy też zaznaczyć, że termin ten dotyczy rejestracji elektronicznej. Na dosłanie skanów formularzy rejestracyjnych z podpisami dyrekcji mają Państwo czas do momentu przysłania gotowych raportów z etapu I. Przedłużenie terminu rejestracji nie oznacza przedłużenia terminu składania raportów.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Fundacji BOŚ
Zgłoszenie udziału w konkursie
Przypominamy wszystkim zespołom, które jeszcze tego nie zrobiły, o konieczności wgrania formularza zgłoszeniowego podpisanego przez dyrekcję szkoły. Muszą to Państwo zrobić przed przysłaniem raportu z pierwszego etapu konkursu, czyli przed 7 stycznia 2016. Radzimy jednak przesłać zgłoszenie jak najszybciej, żeby mogli Państwo skupić się na wykonywaniu zadań konkursowych i żeby nie zapomnieli Państwo o tym elemencie, kiedy będzie zbliżał się ostateczny termin.
Limit zespołów ze szkoły
Przypominamy, że regulamin konkursu badawczego w przeciwieństwie do filmowego, pozwala na rejestrację tylko jednego zespołu z każdej szkoły. Nawet jeśli Państwo jako opiekunowie rejestrowali tylko jedną drużynę, proszę upewnić się, czy do konkursu nie zgłosił się również inny nauczyciel z Państwa szkoły. W przypadku jeśli już zarejestrowali Państwo kilka zespołów, które składają się z mniejszej niż maksymalna liczba uczniów, mogą Państwo połączyć je w jeden zespół.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt.
Instrukcja tworzenia raportów.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową instrukcją tworzenia raportów z Państwa działań w konkursie ”Postaw na Słońce”. Jeśli mimo wszystko, któryś z elementów wyda się Państwu niejasny, serdecznie zachęcamy do kontaktu z biurem organizatora.

Przypominamy również, że skan zgłoszenia do konkursu podpisany przez dyrekcję szkoły, powinni Państwo wgrać przed przysłaniem pierwszego raportu.

Instrukcję znajdą Państwo w linku poniżej:
instrukcja tworzenia raportów
Błędy przy rejestracji zespołów
W razie popełnienia błędu przy rejestracji zespołu (literówka w nazwie, źle podane dane uczniów itd.) prosimy nie tworzyć nowego zespołu. Wystarczy skontaktować się z nami, a my poprawimy wszelkie źle wpisane dane.
Odpowiedzi na częste pytania
W związku z powtarzającymi się pytaniami, chcemy rozwiać kilka najczęściej pojawiających się u Państwa wątpliwości:

1) do konkursu badawczego i filmowego obowiązują oddzielne rejestracje. Nawet jeśli zespoły z obu konkursów mają ten sam skład i tego samego opiekuna, muszą rejestrować się dwa razy.

2) raporty w konkursie sporządzane są przez uczniów, a zatwierdzane do oceny przez nauczyciela. Wszyscy uczniowie tworzą ze swoich kont jeden wspólny raport. Opiekun ma wgląd do tego raportu, nie ma jednak możliwości edycji. Gdy uczniowie uznają, że skończyli już raport, opiekun, po sprawdzeniu, może wysłać raport do oceny.

3) proszę wysyłać raport po uzupełnieniu WSZYSTKICH podpunktów. Łącznie tworzą Państwo trzy raporty:
- raport 1 (łącznie 9 podpunktów) do początku stycznia,
- raport 2 (łącznie 6 podpunktów) do końca kwietnia,
- raport 3 (łącznie 2 podpunkty) do końca czerwca.
Rejestracja do konkursu
Przypominamy o zbliżającym się terminie zakończenia rejestracji do konkursu. Serdecznie zachęcamy do jak najszybszych zapisów. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości odnośnie rejestracji, prosimy o kontakt z Biurem Fundacji.
Koniec I edycji
W poniedziałek w gmachu Ministerstwa Środowiska odbyła się uroczysta gala podsumowująca I edycję konkursu ”Postaw na Słońce”. Pojawiło się na niej niemal 200 gości - oprócz uczniów ze zwycięskich zespołów, a także zaproszonych przez nich reprezentantów władz szkół i gmin, obecni byli również przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, NFOŚiGW, Platformy Fotowoltaiki PW oraz media. Wszyscy goście honorowi z zachwytem wypowiadali się o działaniach nagrodzonych drużyn. Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie!
WITAMY W II EDYCJI ”POSTAW NA SŁOŃCE”
Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu ”Postaw na Słońce”!

Aby się zarejestrować, wystarczy wypełnić krótki formularz po kliknięciu w przycisk ZAREJESTRUJ ZESPÓŁ. Na państwa zgłoszenia czekamy do końca października 2015 roku.

Zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursie filmowym ”Postaw na Słońce” - rejestracja możliwa jest na stronie www.filmeko.pl

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny (22 532 71 95) lub mailowy (info@postawnaslonce.pl)

Czekamy na Państwa zgłoszenia.
 
WOKÓŁ ENERGII I FOTOWOLTAIKI
 
KALKULATORY
 
CIEKAWE STRONY I FILMY
PARTNERZY I PATRONI
POLITYKA PRYWATNOŚCI