UWAGA! Strona korzysta z plików cookies przy statystykach i logowaniu. Pliki te pomagają w funkcjonowaniu strony. "Ciasteczka", których używamy są bezpieczne i nie mają szkodliwego wpływu na Twój komputer. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanie.
Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności
O KONKURSIE REGULAMIN PLAN DZIAŁAŃ TERMINARZ NAGRODY MATERIAŁY MEDIA O NAS WYNIKI PARTNERZY FAQ KONTAKT
Zbliżający się III etap konkursu
Przypominamy o zbliżającym się terminie przysłania raportów z II etapu naszego konkursu. Termin ten mija 30.04. Do 07.04 czekamy na spóźnione raporty, obarczone jednak punktami karnymi.

Serdecznie prosimy również o przysyłanie nam terminów planowanych przez Państwa konferencji lokalnych w III etapie konkursu. Przypominamy, że konferencje muszą być skierowane do osób dorosłych, a nie do uczniów szkoły. Powinny odbyć się po południu i, żeby raport został zaliczony, musi się na nich pojawić co najmniej 30 dorosłych osób.

Zachęcamy także do zapoznania się z międzynarodową inicjatywą Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Te zespoły, których konferencje odbędą się w pierwszym tygodniu czerwca, mogą zarejestrować swoje wydarzenie na stronie internetowej www.esdw.eu (strona w językach angielskim, francuskim i niemieckim), a tym samym wezmą udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Rozwoju.
II etap konkursu
Szanowni Państwo,

Przypominamy o trwającym II etapie konkursu badawczego „Postaw na Słońce”. Termin nadsyłania raportu z działań tego etapu mija 30 kwietnia br. Dobrą praktyką jest jednak nie zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę. Oceny Etapu II, w żaden sposób nie zależą od wyników Etapu I. Tak więc wszystkie Zespoły mają nową szansę na wygranie i zdobycie nagród. Po zakończeniu wszystkich etapów konkursu, uczniowie otrzymają zaświadczenia o uczestnictwie
w projekcie ogólnopolskim. Mamy nadzieję, że kreatywna praca zarówno uczniów jak i Państwa przyniesie korzyść, nie tylko w postaci nagród, lecz także zdobytej wiedzy i satysfakcji z ukończenia tak ambitnego ekologicznego zadania.

W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z konkursem, zachęcamy do kontaktu e-mailowego lub telefonicznego.

Życzymy powodzenia.
Krajowy Plan Rozwoju Mikroinstalacji Odnawialnych Źródeł Energii do roku 2030
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z raportem Instytutu Energetyki Odnawialnej, przygotowanym na zlecenie WWF Polska, dotyczącym możliwości rozwoju sektora mikroinstalacji OZE w Polsce. Dokument znajdą Państwo na stronie www.ieo.pl w zakładce PUBLIKACJE
Wyniki I etapu
W zakładce WYNIKI oraz na kontach uczestników mogą się Państwo zapoznać z wynikami pierwszego etapu konkursu ”Postaw na Słońce”. Miło nam ogłosić, że najwyższe noty zdobyły zespoły:

Kategoria szkół gimnazjalnych:
Miejsce I - Słońce nad Sułowem
Miejsce II - Gim11gdynia
Miejsce III - Złotopolscy
Miejsce IV - Eko-Patrol
Miejsce V - Eko Danówek

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych:
Miejsce I - Słoneczny Spin
Miejsce II - Nowocześni oze
Miejsce III - Sun Essence
Miejsce IV - Green Logic
Miejsce V - Przyjaźni przyrodzie

Nagrodzonym drużynom serdecznie gratulujemy!

Przypominamy również, że kolejne etapy konkursu oceniane są oddzielnie od pierwszego, więc niezależnie od liczby punktów zdobytych w etapie pierwszym, wszystkie zespoły mają takie same szanse zdobycia nagród w za kolejne zadania. Życzymy Powodzenia!
Powtarzające się problemy
W związku z powtarzającymi się pytaniami, chcemy wyjaśnić dwie wątpliwości:

1) W nazwach plików wgrywanych jako załączniki nie mogą znajdować się żadne kropki za wyjątkiem tej przed rozszerzeniem nazwy pliku, tj: .pdf, .jpg, .docx itd. W innym wypadku plik po wgraniu do raportu stanie się niezdatny do odczytu.

2) Tworząc raport uczniowie powinni pamiętać, żeby zawsze zapisywać swoją pracę przed zamknięciem raportu. Jeśli zamkną kartę przeglądarki nie zapisując pracy, pole raportu nad którym akurat pracowali może się zablokować.
Przedłużenie terminu rejestracji
Szanowni Państwo

W związku z licznymi prośbami, postanowiliśmy przedłużyć termin rejestracji zespołów do obu konkursów ”Postaw na Słońce” - filmowego i badawczego. Nowy termin zakończenia rejestracji to 4 grudnia 2015r. Chcielibyśmy też zaznaczyć, że termin ten dotyczy rejestracji elektronicznej. Na dosłanie skanów formularzy rejestracyjnych z podpisami dyrekcji mają Państwo czas do momentu przysłania gotowych raportów z etapu I. Przedłużenie terminu rejestracji nie oznacza przedłużenia terminu składania raportów.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Fundacji BOŚ
Zgłoszenie udziału w konkursie
Przypominamy wszystkim zespołom, które jeszcze tego nie zrobiły, o konieczności wgrania formularza zgłoszeniowego podpisanego przez dyrekcję szkoły. Muszą to Państwo zrobić przed przysłaniem raportu z pierwszego etapu konkursu, czyli przed 7 stycznia 2016. Radzimy jednak przesłać zgłoszenie jak najszybciej, żeby mogli Państwo skupić się na wykonywaniu zadań konkursowych i żeby nie zapomnieli Państwo o tym elemencie, kiedy będzie zbliżał się ostateczny termin.
Limit zespołów ze szkoły
Przypominamy, że regulamin konkursu badawczego w przeciwieństwie do filmowego, pozwala na rejestrację tylko jednego zespołu z każdej szkoły. Nawet jeśli Państwo jako opiekunowie rejestrowali tylko jedną drużynę, proszę upewnić się, czy do konkursu nie zgłosił się również inny nauczyciel z Państwa szkoły. W przypadku jeśli już zarejestrowali Państwo kilka zespołów, które składają się z mniejszej niż maksymalna liczba uczniów, mogą Państwo połączyć je w jeden zespół.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt.
Instrukcja tworzenia raportów.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową instrukcją tworzenia raportów z Państwa działań w konkursie ”Postaw na Słońce”. Jeśli mimo wszystko, któryś z elementów wyda się Państwu niejasny, serdecznie zachęcamy do kontaktu z biurem organizatora.

Przypominamy również, że skan zgłoszenia do konkursu podpisany przez dyrekcję szkoły, powinni Państwo wgrać przed przysłaniem pierwszego raportu.

Instrukcję znajdą Państwo w linku poniżej:
instrukcja tworzenia raportów
Błędy przy rejestracji zespołów
W razie popełnienia błędu przy rejestracji zespołu (literówka w nazwie, źle podane dane uczniów itd.) prosimy nie tworzyć nowego zespołu. Wystarczy skontaktować się z nami, a my poprawimy wszelkie źle wpisane dane.
Odpowiedzi na częste pytania
W związku z powtarzającymi się pytaniami, chcemy rozwiać kilka najczęściej pojawiających się u Państwa wątpliwości:

1) do konkursu badawczego i filmowego obowiązują oddzielne rejestracje. Nawet jeśli zespoły z obu konkursów mają ten sam skład i tego samego opiekuna, muszą rejestrować się dwa razy.

2) raporty w konkursie sporządzane są przez uczniów, a zatwierdzane do oceny przez nauczyciela. Wszyscy uczniowie tworzą ze swoich kont jeden wspólny raport. Opiekun ma wgląd do tego raportu, nie ma jednak możliwości edycji. Gdy uczniowie uznają, że skończyli już raport, opiekun, po sprawdzeniu, może wysłać raport do oceny.

3) proszę wysyłać raport po uzupełnieniu WSZYSTKICH podpunktów. Łącznie tworzą Państwo trzy raporty:
- raport 1 (łącznie 9 podpunktów) do początku stycznia,
- raport 2 (łącznie 6 podpunktów) do końca kwietnia,
- raport 3 (łącznie 2 podpunkty) do końca czerwca.
Rejestracja do konkursu
Przypominamy o zbliżającym się terminie zakończenia rejestracji do konkursu. Serdecznie zachęcamy do jak najszybszych zapisów. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości odnośnie rejestracji, prosimy o kontakt z Biurem Fundacji.
Koniec I edycji
W poniedziałek w gmachu Ministerstwa Środowiska odbyła się uroczysta gala podsumowująca I edycję konkursu ”Postaw na Słońce”. Pojawiło się na niej niemal 200 gości - oprócz uczniów ze zwycięskich zespołów, a także zaproszonych przez nich reprezentantów władz szkół i gmin, obecni byli również przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, NFOŚiGW, Platformy Fotowoltaiki PW oraz media. Wszyscy goście honorowi z zachwytem wypowiadali się o działaniach nagrodzonych drużyn. Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie!
WITAMY W II EDYCJI ”POSTAW NA SŁOŃCE”
Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu ”Postaw na Słońce”!

Aby się zarejestrować, wystarczy wypełnić krótki formularz po kliknięciu w przycisk ZAREJESTRUJ ZESPÓŁ. Na państwa zgłoszenia czekamy do końca października 2015 roku.

Zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursie filmowym ”Postaw na Słońce” - rejestracja możliwa jest na stronie www.filmeko.pl

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny (22 532 71 95) lub mailowy (info@postawnaslonce.pl)

Czekamy na Państwa zgłoszenia.
 
WOKÓŁ ENERGII I FOTOWOLTAIKI
 
KALKULATORY
 
CIEKAWE STRONY I FILMY
PARTNERZY I PATRONI
POLITYKA PRYWATNOŚCI